4 czerwca 2017

Ogłoszenia

Dziś XVII Niedziela zwykła; w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa, patrona kierowców, dziś po wszystkich Mszach Św. święcone będą pojazdy. Jak co roku towarzyszy temu akcja 1 gr za 1 km – Ofiaruj 1 grosz za 1 kilometr na środki transportu dla misjonarzy jako Twoje podziękowanie za szczęśliwe podróże. W imieniu MIVA Polska dziękujemy za każdą złożoną ofiarę. Parkingi usytuowane są wokół kościoła, za probostwem oraz za domem katechetycznym na miejscu dawnej kaplicy. Święcenie pojazdów odbywać się będzie przy wyjazdach na ul. Górnośląską. O g. 16.30 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

We wtorek rozpoczyna się miesiąc sierpień, w którym Kościół w szczególny sposób wzywa do trzeźwości i abstynencji. Pod obrazem MB Częstochowskiej wyłożona jest Księga Trzeźwości.

W środę (2 sierpnia) przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią Wierzę w Boga, Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o g. 8.00 Msza Św. w int. kapłanów, a o g.17.00 modlitwa różańcowa o nowe powołania kapłańskie. W piątek o g.8.00 Msza Św. w int. seniorów, a o g.18.00 do NSPJ w int. czcicieli oraz w int. dzieci wczesno komunijnych. Po Mszy Św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 21.00.

W przyszłą niedzielę przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ, natomiast przed kościołem członkowie parafialnego CARITAS zbierać będą ofiary na pomoc najuboższym parafianom.

20 sierpnia odbędzie się pielgrzymka kobiet do MB Piekarskiej. Dla pań, które nie mogą iść pieszo będzie możliwość przejazdu autokarem. W Kancelarii (w godzinach urzędowania) przyjmowane są zapisy wraz z wpłatą 15 zł. Nie przyjmujemy zgłoszeń telefonicznych. Jednocześnie przypominamy, że w sierpniu Kancelaria czynna jest tylko we wtorek, czwartek i piątek. Godziny bez zmian.