11 lutego – 18 lutego 2018

Opublikowane przez admin w dniu

‣ Dziś VI niedziela zwykła; rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Pod obrazem MB Częstochowskiej  wystawiona jest Księga Trzeźwości, do której można wpisywać swoje postanowienia o abstynencji. O g. 16.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

‣ W poniedziałek i wtorek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.  Początek po Mszy Św. o g. 8.00, zakończenie przed Mszą Św. wieczorną.

‣ 14 lutego przypada Środa Popielcowa. W tym dniu z całym Kościołem rozpoczynamy okres Wielkopostnej Pokuty. Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o g. 8.00, 16.30, 18.00 i 19.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość.

‣ Z Wielkim Postem związane są nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. W naszym kościele nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest w każdy piątek o g. 17.15, natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o g. 16.15. W Kancelarii oraz zakrystii przyjmowane są zalecki za zmarłych, w intencji których będziemy modlić się w czasie Drogi Krzyżowej. Przypominamy, że spowiedź święta rozpoczyna się pół godziny przed nabożeństwami i Mszami Świętymi. W czasie celebracji nie spowiadamy.

‣  W tym tygodniu przypada III – ci piątek miesiąca. O g. 15.00 zapraszamy na Mszę Św. oraz nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Również w piątek o g. 17.00 w salkach odbędzie się nauka przed chrztem.

‣ W sobotę – 17 lutego – odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych parafian. Zgłoszenia przyjmowane są w Kancelarii do czwartku. Także w sobotę o g. 9.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na spotkanie w grupach. Za tydzień

‣  I Niedziela Wielkiego Postu, którą obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Kolekta przyszłej niedzieli będzie Jałmużną postną. Msza Św. o g. 13.00 połączona będzie z udzielaniem sakramentu Chrztu Św. oraz błogosławieństwem rocznych dzieci.

Kategorie: Ogłoszenia