11 marca – 18 marca 2018

Opublikowane przez admin w dniu

‣ Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości (Laetare). Słowo Boże głosi ks. proboszcz Grzegorz Węglorz, który zbierze kolektę na budowę kościoła MB Fatimskiej w Katowicach – Piotrowicach. O g. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. 

 ‣ W czwartek o g. 19.00 w salkach odbędzie się katecheza dla dorosłych.

‣ W tym tygodniu przypada III-ci piątek miesiąca. O g.15.00 zapraszamy na Mszę Św. oraz nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. O g. 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W Kancelarii oraz zakrystii przyjmowane są zalecki za zmarłych, w intencji których będziemy modlić się w czasie nabożeństwa.

‣ Również w piątek o g. 17.00 w salkach odbędzie się nauka przed chrztem. Obowiązuje ona rodziców i chrzestnych, których dzieci chrzczone będą w najbliższą niedzielę oraz w Poniedziałek Wielkanocny ( 2 kwietnia).

‣ Przypominamy, że spowiedź święta rozpoczyna się pół godziny przed nabożeństwami i Mszami Świętymi. W czasie celebracji nie spowiadamy. W każdą sobotę o g.17.15 jest w naszym kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. W sobotę o g.9.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania na spotkanie w grupach.

‣ W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji. Msza Św. o g. 13.00 połączona będzie z udzielaniem sakramentu Chrztu Św. oraz błogosławieństwem rocznych dzieci.   Natomiast o g. 18.00 Wspólnota Oazy Dorosłych zaprasza wszystkich chętnych na modlitwę wielbienia. Będzie to dobra okazja do tego, aby doświadczyć Bożego działania w okresie Wielkiego Postu.

‣ Także w niedzielę Klub Honorowych Dawców Krwi w Rudzie Śl. organizuje przed kościołem akcję krwiodawstwa od g. 9.00 do 13.00.

‣ Młodzież oazowa serdecznie zaprasza na kiermasz wielkanocny, który rozpoczyna się po każdej Mszy Świętej w salkach. Do nabycia między innymi kartki i ozdoby świąteczne, różnego rodzaju książki,  kolorowanki dla dzieci i modlitewniki. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na dofinansowanie letnich rekolekcji.

‣ W przedsionku kościoła są do nabycia „Paschaliki” rozprowadzane w ramach akcji – Wielkanocne Dzieło Caritas. Ofiara minimalna  6 zł .

‣ Odwiedziny chorych będą 24 marca.

‣ 19 i 20 marca prosimy o pomoc w myciu okien naszego kościoła.

Kategorie: Ogłoszenia