13 maja – 20 maja 2018

Opublikowane przez admin w dniu

‣ Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego; witamy ks. Mateusza Grzonkę z parafii NSPJ w Bykowinie, który wygłosi Słowo Boże oraz zbierze kolektę na budowę tamtejszej kaplicy cmentarnej. Dziś nie ma Nabożeństwa majowego, natomiast zapraszamy na Nabożeństwo fatimskie po Mszy Św. o g. 17.00.

‣ W tygodniu zapraszamy na Nabożeństwo majowe o g. 17.30. Przypominamy, że w czasie nabożeństwa nie spowiadamy. Okazja do spowiedzi będzie pół godziny przed majowym.

‣ W poniedziałek przypada Święto św. Macieja, Apostoła; o g.19.00 odbędzie się próba dla kandydatów do Bierzmowania.

‣ W środę obchodzimy Święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Tego dnia podczas Mszy Św. o g. 18.00 do Sakramentu Bierzmowania przystąpi młodzież naszej parafii i parafii NSPJ. Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udzieli ks. bp Adam Wodarczyk. Nabożeństwo majowe będzie wyjątkowo o g. 17.00.

‣ W tym tygodniu przypada III- ci piątek miesiąca; o g. 15.00 zapraszamy na Mszę Św. oraz nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Również w piątek o g. 17.00 w salkach odbędzie się nauka przed chrztem.

‣ W sobotę rocznicę urodzin obchodzi ks. abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

‣ 19 i 20 maja (sobota i niedziela) w naszej parafii odbędą się nauki przedślubne dla narzeczonych, którzy w ciągu najbliższego roku pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński. W sobotę nauki rozpoczną się o g. 9.30, natomiast w niedzielę zapraszamy narzeczonych na Mszę Św. o g. 17.00. Po Mszy Św. wykład.

‣ W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kolekta specjalna przeznaczona będzie na zapłacenie rachunku za energię elektryczną wysokości 9.800 zł. Msza Św. o g.13.00 połączona będzie z udzielaniem sakramentu Chrztu Św. oraz błogosławieństwem rocznych dzieci. W tym dniu ministranci będą sprzedawali kremówki; dochód zostanie przeznaczony na cele ministranckie.

‣ 20 maja (niedziela) Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi przeprowadzi w naszej parafii akcję krwiodawstwa w godz. 9.00 – 13.00.

‣ Najbliższe odwiedziny chorych będą 26 maja.

‣ Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, która w tym roku przypada 31 maja. Procesja przejdzie ulicami: Zgrzebnioka do Szkoły Podstawowej nr 2, Korfantego, Szramka, Pośpiecha (wzdłuż bloku) i Górnośląską do kościoła. Z tyłu kościoła można nabyć emblematy na Uroczystość Bożego Ciała. Dochód przeznaczony będzie na rekolekcje Dzieci Maryi.

‣ Piesza pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 23- 25 czerwca. Koszt 150 zł. Szczegółowe informacje u ks. Andrzeja. Zapisy wraz z wpłatą przyjmowane są w Kancelarii do 15 czerwca (podajemy pesel , adres i nr telefonu).

‣ Prezydent Miasta Grażyna Dziedzic zaprasza mieszkańców Bykowiny na spotkanie 14 maja o g. 17.00 w ROD „Sielanka” przy ul. Plebiscytowej.

Kategorie: Ogłoszenia