18 lutego – 25 lutego 2018

Opublikowane przez admin w dniu

‣ Dziś I Niedziela Wielkiego Postu, którą obchodzimy  jako Niedzielę Trzeźwości. Kolekta dzisiejsza jest Jałmużną postną przeznaczoną na archidiecezję. O g. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które w tym roku głosi ks. Bogdan.

‣  W czwartek o g. 19.00 w salkach odbędzie się katecheza dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy.

‣ W odpowiedzi na wezwanie Papieża Franciszka, piątek 23 lutego będzie w naszych wspólnotach dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. Zachęcamy wszystkich, by tego dnia podjęli post w ramach duchowej solidarności z ofiarami wojny w tych krajach, a do wspólnej modlitwy zapraszamy po Mszy Św. o g. 8.00, na nabożeństwo eucharystyczne.

‣ W piątek o g. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo Drogi  Krzyżowej. W Kancelarii oraz zakrystii przyjmowane są zalecki za zmarłych, w intencji których będziemy modlić się w czasie nabożeństwa.

‣ Przypominamy, że spowiedź święta rozpoczyna się pół godziny przed nabożeństwami i Mszami Świętymi. W czasie celebracji nie spowiadamy. W każdą sobotę o g.17.15 jest w naszym kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja  do spowiedzi.

‣ 24 i 25 lutego (sobota i niedziela) w naszym kościele odbędą się nauki przedślubne dla narzeczonych, którzy w tym roku  pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński. W sobotę nauki rozpoczną się o g. 9.30, a w niedzielę zapraszamy  narzeczonych na Mszę Św. o g. 17.00. Po Mszy Św. wykład.

‣ W przyszłą niedzielę kolekta specjalna przeznaczona będzie na opłacenie rachunków za gaz (za 2 m-ce) i energię elektryczną: 16.800 zł.  Natomiast przed kościołem członkowie Grupy Misyjnej zbierać będą ofiary na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Fundusz ten pomaga polskim misjonarzom w realizacji projektów misyjnych.

‣ Składamy serdeczne „Bóg zapłać” paniom i panom, którzy pomogli przy rozbiórce stajenki.

‣ 24 marca w kościele św. Andrzeja Boboli w Wirku odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia Parafialnych Zespołów Charytatywnych dekanatu Kochłowice.

Kategorie: Ogłoszenia