18 marca – 25 marca 2018

Opublikowane przez admin w dniu

‣ Dziś V Niedziela Wielkiego Postu; kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. O g. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o g. 18.00 Wspólnota Oazy Dorosłych zaprasza wszystkich chętnych na modlitwę wielbienia.

‣ W poniedziałek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

‣ 19 i 20 marca ( poniedziałek i wtorek) od g. 9.00 prosimy o pomoc w myciu okien naszego kościoła.

‣ W czwartek o g. 18.45 w salkach odbędzie się katecheza dla dorosłych.

‣ W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Bykowiny. Rozpoczęcie ok. 18.45 w kościele NSPJ. Tam odprawionych zostanie 7 stacji, następnie modląc się przejdziemy do naszego kościoła i tu odprawimy kolejne 7 stacji. Prosimy o przyniesienie świec.

‣ Przypominamy, że spowiedź święta rozpoczyna się pół godziny przed nabożeństwami i Mszami Świętymi. W czasie celebracji nie spowiadamy. W każdą sobotę o g.17.15 jest w naszym kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

‣ W sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych parafian. Zapisy przyjmowane są w Kancelarii do czwartku.

‣ Za tydzień przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej; w czasie każdej  Mszy Św. będą święcone palmy. Kolekta specjalna przeznaczona będzie na zapłacenie rachunku za energię elektryczną wysokości 7.500 zł.  Tego dnia rozpoczniemy nasze Rekolekcje Wielkopostne, które w tym roku głosić będzie o. Daniel Biedniak OMI. W niedzielę o g. 18.00 nauka stanowa dla mężczyzn, w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej nauka dla kobiet, a we wtorek po Mszy Św. wieczornej nauka dla młodzieży. W środę o g. 9.00 zapraszamy starszych i chorych parafian na Mszę Św. z udzielaniem Sakramentu Chorych. Plan rekolekcji znajduje się w gablotce, w informatorze i na stronie parafialnej. PLAN REKOLEKCJI

‣ XXXIII Światowy Dzień Młodzieży, odbędzie się w niedzielę Palmową 25 marca br. w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach o godz. 14.00

‣ Młodzież oazowa organizuje ostatni kiermasz wielkanocny  przed Świętami, który ma miejsce po każdej Mszy Świętej w salkach. Można jeszcze nabyć ostatnie ozdoby świąteczne i ręcznie robione kartki, książki dla dorosłych i młodzieży, modlitewniki, a także mnóstwo kolorowanek dla najmłodszych. Pieniądze z kiermaszu w całości będą przeznaczone na dofinansowanie letnich rekolekcji naszej młodzieży. Serdecznie zapraszamy.

‣ W przedsionku kościoła są do nabycia „Paschaliki” rozprowadzane w ramach akcji  – Wielkanocne Dzieło Caritas. Ofiara minimalna  6 zł .

‣ Po każdej Mszy Św. można dziś nabyć u Dzieci Maryi palmy wielkanocne, z których dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie rekolekcji.

‣ W środę 21 marca zapraszamy Róże Różańcowe do Sanktuarium św. Józefa w Rudzie na nabożeństwo nieustannej nowenny do św. Józefa na g. 17.00.

‣ 29 marca zapraszamy panów do pomocy przy budowie Bożego Grobu od g. 9.00

 

 

Kategorie: Ogłoszenia