20 maja – 27 maja 2018

Opublikowane przez admin w dniu

‣ Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego; kolekta specjalna przeznaczona jest na zapłacenie rachunku za energię elektryczną wysokości 9.800 zł. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. O g. 16.30 zapraszamy na Nabożeństwo majowe.

‣ W tygodniu zapraszamy na Nabożeństwo majowe o g. 17.30. Przypominamy, że w czasie nabożeństwa nie spowiadamy. Okazja do spowiedzi będzie pół godziny przed majowym.

‣ W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych.

‣ W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

‣ W sobotę odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych parafian. Zapisy przyjmowane są do czwartku w Kancelarii.

‣ W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. Tego dnia mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej. Z naszej parafii pielgrzymka wyruszy o g. 5.30. Okazja do spowiedzi w sobotę od g. 17.00.

‣ Dziś u ministrantów można nabyć kremówki; dochód zostanie przeznaczony na cele ministranckie. Dziś też Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi przeprowadza w salkach katechetycznych akcję krwiodawstwa w godz. 9.00 – 13.00.

‣ Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, która w tym roku przypada 31 maja. Procesja rozpocznie się Mszą Św. o g. 9.00 w kościele i przejdzie ulicami: Zgrzebnioka do Szkoły Podstawowej nr 2, Korfantego, Szramka, Pośpiecha (wzdłuż bloku) i Górnośląską do kościoła. Ołtarze usytuowane będą: I Ołtarz – przy słupie elektrycznym na ul. Zgrzebnioka (przygotowuje Domowy Kościół i Oaza), II Ołtarz – przy SP 2 (przygotowuje Związek Górnośląski), III Ołtarz – ul. Korfantego 19 ( przygotowuje Wspólnota Krwi Chrystusa i mieszkańcy), IV Ołtarz – przy kościele (przygotowują Szafarze Nadzwyczajni i pracownicy parafialni). Z tyłu kościoła można nabyć emblematy na Uroczystość Bożego Ciała. Dochód przeznaczony będzie na rekolekcje Dzieci Maryi.

‣ Piesza pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 23- 25 czerwca. Koszt 150 zł. Szczegółowe informacje u ks. Andrzeja. Zapisy wraz z wpłatą przyjmowane są w Kancelarii do 15 czerwca (podajemy pesel, adres i nr telefonu). Przyjmowane są też zapisy na wyjazd autokarowy na Jasną Górę, który odbędzie się 25 czerwca. Przy zapisie podajemy adres, pesel, numer telefonu oraz wpłacamy 30 zł. Nie przyjmujemy zgłoszeń telefonicznych.

Kategorie: Ogłoszenia