25 marca – 2 kwietnia 2018

Opublikowane przez admin w dniu

‣  Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej; w czasie każdej Mszy Św. święcimy palmy. Kolekta specjalna przeznaczona jest na zapłacenie rachunku za energię elektryczną wysokości 7.500 zł. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.  Dziś też rozpoczynamy nasze Rekolekcje Wielkopostne; serdecznie witamy o. Daniela Biedniaka OMI, który głosić będzie nauki rekolekcyjne. Plan rekolekcji znajduje się w gablotce. PLAN REKOLEKCJI. O g. 16.15 zapraszamy na ostatnie  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 ŚWIĘTE  TRIDUUM  PASCHALNE

‣ Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu Kapłaństwa. O g. 9.00 zapraszamy panów do pomocy przy budowie Grobu Pańskiego i dekoracji kościoła na Święte O g. 17.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w int. kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie. O g. 18.00 uroczysta Msza Św. Wieczerzy Pańskiej. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do g. 21.00. Spowiedź od g.16.00 do 17.30. Kolekta przeznaczona będzie na świąteczny wystrój kościoła.

‣ Wielki Piątek – pamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa. O g. 9.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową. O g. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Po ceremoniach adoracja Krzyża i Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie do g. 21.00. Spowiedź po Drodze Krzyżowej do g. 17.30, a także po ceremoniach do 21.00. Ofiary składane w piątek i sobotę przy adoracji Krzyża przeznaczone będą na utrzymanie zabytków w Ziemi Świętej, tamtejszych szkół katolickich i na Boży Grób w Jerozolimie. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post. Zachęcamy wiernych do zachowania postu także w Wielką Sobotę do Mszy Wigilii Paschalnej.

‣ Wielka Sobota – w tym dniu adorujemy Krzyż i Najświętszy Sakrament przy Bożym Grobie od g. 9.00 do 19.30. Święcenie potraw na stół wielkanocny będzie od g. 10.00 do 17.00, co godzinę. O g. 20.00 Liturgia Wigilii Paschalnej. Po Mszy Św. procesja rezurekcyjna. Prosimy o przyniesienie świec. Spowiedź od g. 9.00 do 18.00. W Wielki Piątek i Sobotę o g. 8.00 Oaza Dorosłych zaprasza na Ciemną Jutrznię.

‣ W dni Triduum Paschalnego Kancelaria parafialna będzie nieczynna.

‣ W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Zewnętrznymi oznakami przeżywanego Okresu Wielkanocnego są: krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego.

‣ W Poniedziałek Wielkanocny Msza Św. o g. 13.00 połączona będzie z udzielaniem sakramentu Chrztu Św. oraz błogosławieństwem rocznych dzieci. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o g. 20.30. Kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski.

‣ W przedsionku kościoła są do nabycia „Paschaliki” rozprowadzane w ramach akcji – Wielkanocne Dzieło Caritas. Ofiara minimalna 6 zł .

‣ Na prośbę parafian likwidujemy możliwość parkowania przed głównym wejściem do kościoła. Natomiast zapraszamy na parking na miejscu byłej kaplicy oraz za probostwem przy garażach.

 

 

Kategorie: Ogłoszenia