27 maja – 3 czerwca 2018

Opublikowane przez admin w dniu

‣ Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy; kończy się okres spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. Dziś też mężczyźni i młodzieńcy modlą się u stóp MB Piekarskiej. Powrót pielgrzymów przewidywany jest ok. g. 19.00. O g. 16.30 zapraszamy na Nabożeństwo majowe.

‣ W poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy na Nabożeństwo majowe o g. 17.30, natomiast w czwartek o 16.30.

‣ W środę Nabożeństwo majowe rozpocznie się poświęceniem figury Matki Bożej przed kościołem.

‣ W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O g. 8.00 Msza Św. dla wszystkich tych, którzy nie mogą uczestniczyć w procesji. Procesja rozpocznie się Mszą Św. o g. 9.00 w kościele i przejdzie ulicami: Zgrzebnioka do Szkoły Podstawowej nr 2 , Korfantego, Szramka, Pośpiecha (wzdłuż bloku) i Górnośląską do kościoła. Ołtarze usytuowane będą: I Ołtarz – przy słupie elektrycznym na ul. Zgrzebnioka (przygotowuje Domowy Kościół i Oaza), II Ołtarz – przy SP 2 (przygotowuje Związek Górnośląski), III Ołtarz – ul. Korfantego 19 ( przygotowuje Wspólnota Krwi Chrystusa i mieszkańcy), IV Ołtarz – przy kościele (przygotowują Szafarze Nadzwyczajni i pracownicy parafialni). Po procesji Msza Św. ok. g.11.00. Tego dnia nie będzie Mszy Św. o g. 13.00 i 20.30. Dziś w kościele można jeszcze nabyć emblematy na Uroczystość Bożego Ciała. Dochód przeznaczony będzie na rekolekcje Dzieci Maryi.

‣ W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. W piątek o g. 8.00 Msza Św. w int. seniorów, a o g. 18.00 do NSPJ w int. czcicieli i dzieci wczesnokomunijnych. Po procesji zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do g. 21.00. W sobotę o g. 7.30 zapraszamy na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. O g. 8.00 Msza Św. w int. Róż Różańcowych.

‣ W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji. W tym dniu gościć będziemy o. Dominika Ochlaka OMI , który wygłosi Słowo Boże, a przed kościołem przeprowadzi zbiórkę na Festiwal Życia w Kokotku.

‣ Również w niedzielę (3 czerwca) w kościele Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach odbędzie się Dzień Skupienia dla Narzeczonych. Rozpoczęcie o g. 14.00.

‣ Piesza pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 23- 25 czerwca. Koszt 150 zł. Szczegółowe informacje u ks. Andrzeja. Zapisy wraz z wpłatą przyjmowane są w Kancelarii do 15 czerwca (podajemy pesel, adres i nr telefonu). Przyjmowane są też zapisy na wyjazd autokarowy na Jasną Górę, który odbędzie się 25 czerwca. Przy zapisie podajemy adres, pesel, numer telefonu oraz wpłacamy 30 zł. Nie przyjmujemy zgłoszeń telefonicznych.

‣ 30 maja ( w środę) o g. 16.30 Szkoła Podstawowa nr 2 zaprasza na Festyn Rodzinny, który odbędzie się na boisku szkolnym. Podczas festynu wystąpią m.in. Boże Nutki.

‣ W dniach 1-3 czerwca w Warszawie odbędą się rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem. Więcej informacji na plakatach.

Kategorie: Ogłoszenia