29 kwietnia – 6 maja 2018

Opublikowane przez admin w dniu

‣  Dziś V Niedziela Wielkanocna, obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Kolekta specjalna przeznaczona jest na zapłacenie rachunków za dwa miesiące za gaz oraz energię elektryczną na łączną kwotę 21.000 zł. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. O g. 16.30 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

‣ W poniedziałek o g. 18.00 zapraszamy na Mszę Św. dzieci, które rok temu przystąpiły do Wczesnej Komunii Świętej. Zapraszamy także ich rodziców.

‣ We wtorek przypada Święto św. Józefa, jest to także pierwszy dzień maja – miesiąca poświęconego NMP. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa majowe: w tygodniu o g. 17.30, a w każdą niedzielę o g. 16.30. Przypominamy, że w czasie nabożeństwa nie spowiadamy. Okazja do spowiedzi będzie pół godziny przed majowym.

‣ 1 i 3 maja Kancelaria będzie nieczynna.

‣ W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek – 3 maja – obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Św. będą o g. 8.00, 9.30, 11.00 i 17.00. Nabożeństwo majowe będzie o g. 16.30. W piątek o g. 8.00 Msza Św. w int. seniorów, a o g. 18.00 do NSPJ w int. czcicieli oraz w int. dzieci wczesno komunijnych. Po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do g. 21.00. Również w piątek wspominamy św. Floriana, patrona hutników i strażaków; Msza Św. w int. hutników odprawiona zostanie w niedzielę 6 maja o g. 9.30.

‣ W sobotę o g. 7.30 zapraszamy na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na WŚSD w Katowicach, natomiast przed kościołem członkowie parafialnego Caritas zbierać będą ofiary na pomoc najuboższym parafianom. W czasie Mszy Św. o g.11.00 dzieci przystąpią do I Komunii Świętej.

‣ Po raz kolejny prosimy o składanie ofiar za zamówioną intencję mszalną najpóźniej dwa tygodnie przed terminem Mszy Świętej. Brak złożonej ofiary jest równoznaczny z rezygnacją. W dniach 31 maja – 3 czerwca br. organizowana jest pielgrzymka do Sanktuariów m.in. w Kaliszu, Toruniu i Bydgoszczy. Szczegółowy plan znajduje się w gablotce i na stronie internetowej. Dodatkowe informacje u organizatora – p. Henryka Malotty. Zapisy z podaniem PESEL-u, adresu, nr telefonu i odpłatnością 400zł w Kancelarii do 11.05.

Kategorie: Ogłoszenia