3 maja – 10 czerwca 2018

Opublikowane przez admin w dniu

‣ Dziś IX Niedziela zwykła; gościmy o. Dominika Ochlaka OMI , który wygłosi Słowo Boże, a przed kościołem przeprowadzi zbiórkę na Festiwal Życia w Kokotku. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. O g. 16.30 zapraszamy na Nieszpory niedzielne.

‣ W czwartek o g. 18.00 zapraszamy dzieci przedszkolne wraz z rodzicami, nauczycielami i wychowawcami na Mszę Św. w ich intencji z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego. Również w czwartek o g.19.00 zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych.

‣ W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. W sobotę o g.7.30 zapraszamy na różaniec misyjny.

‣ W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teo-logiczny UŚ, a przed kościołem członkowie parafialnego Caritas zbierać będą ofiary na pomoc najuboższym parafianom. Msza Św. o g. 9.30 w int. Ruchu Światło-Życie na zakończenie roku formacyjnego.

‣ Ostatnie przed wakacjami odwiedziny chorych będą 16 czerwca.

‣ Piesza pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 23-25 czerwca. Koszt 150 zł. Szczegółowe informacje u ks. Andrzeja. Zapisy wraz z wpłatą przyjmowane są w Kancelarii do 15 czerwca (podajemy pesel, adres i nr telefonu). Przyjmowane są też zapisy na wyjazd autokarowy na Jasną Górę, który odbędzie się 25 czerwca. Przy zapisie podajemy adres, pesel, numer telefonu oraz wpłacamy 30 zł. Nie przyjmujemy zgłoszeń telefonicznych.

‣ W sobotę 9 czerwca o g. 15.00 w bazylice franciszkanów w Katowicach-Panewnikach święcenia diakonatu otrzyma pochodzący z naszej parafii brat Sylwan Marek Ogłoza. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

‣ 10 czerwca w Katowicach odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie Mszą Św. w Archikatedrze Chrystusa Króla o g. 10.30. Szczegóły na plakacie i ulotkach.

‣ Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej zaprasza do kontaktu osoby chętne do pełnienia roli rodzica zastępczego. Informacja w gablotce.

Kategorie: Ogłoszenia