Boże Nutki


Spotkania:
Piątek godz. 17:00 w salce katechetycznej

Opiekun:
Ks. Bogdan Michalski

Prowadzący:
p. Czesław Bursy

O grupie:
Obecnie w scholii jest ok. 16 dzieci. Głównym celem scholii jest chwalić śpiewem Pana Boga, ubogacać Msze święte i tym samym przyciągać do Niego innych ludzi.

Historia:
Schola w naszej Parafii rozpoczęła swoją działalność w 2001r. Jej założycielem i prowadzącym jest p. Czesław Bursy. Na początku przy akompaniamencie gitary na mszach św. szkolnych śpiewały jego trzy córki, ale z biegiem czasu stan ilościowy uczestników scholii powiększał się i zmieniał. Schola śpiewa systematycznie na mszach św. niedzielnych z udziałem dzieci, mszach św. szkolnych, roratach, ubogaca śpiewem przedstawienia jasełkowe i rekolekcje wielkopostne w naszej parafii a także msze św. I Komunijne i ślubne na zamówienie. Pierwszym opiekunem duchowym scholii został ks. Ireneusz Kliche obecnie misjonarz, a po czterech latach opiekę duchową przejął ks. Leszek Swoboda następnie ks. Michał Stefan, ks. Rudolf Reszka,ks. Grzegorz Stencel, ks. Łukasz Nawrot. Obecnie opiekę duchową sprawuje ks. Bogdan Michalski.

Formacja:
Próby odbywają się w piątki o godz. 17:00 w salce katechetycznej. Śpiewamy na mszach św. z udziałem dzieci co drugą Niedziele o godz. 11:00 i w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 16:00 Śpiewamy nie tylko na tych Mszach,
ale bierzemy udział w ważniejszych uroczystościach Parafialnych, takich jak: Odpust, Święta Bożego Narodzenia, Wielkanocne, urodziny księży, msze pierwszokomunijne. Tradycją scholii stały się co roczne uczestniczenie
w „Rudzkim Kolędowaniu” i festiwalu „Gloria Dei”. Wolny czas spędzamy na wyjazdach, byliśmy w parku miniatur w Inwałdzie, Wadowicach, Krakowie, na Czantorii, Szyndzielni, parku wodnym, na lodowisku, w kinie, na kuligu w lesie Kochłowickim.

Inne:
Serdecznie zapraszam zainteresowane dzieci do wspólnego śpiewania w scholii o kontakt z opiekunem
p. Czesławem Bursy.

Pobierz śpiewnik, aby nauczyć się piosenek, które śpiewamy.
Przy wydruku zaznaczyć opcję “Drukowanie dwustronne”.