Oaza Młodzieżowa

Ruch Światło-Życie to wspólnota, która gromadzi ludzi w różnym wieku. W naszej parafii mamy zarówno wspólnotę młodzieżową, dorosłych jak i wspólnotę rodzin, tzw. Oaza Domowego Kościoła. Założyciel i inicjator Ruchu Światło-Życie, ks. Franciszek Blachnicki, zapragnął, aby kościół był wspólnotą małych wspólnot, które będą ożywiały życie parafii. Dzieje się to dzięki konkretnej formacji, która w swym programie zakłada wpierw ewangelizację. Kolejnym etapem jest katechumenat, dalej diakonia. Wspólnoty Ruchu utrzymują ze sobą łączność spotykając się na Dniach Wspólnoty. Odpowiedzialność za całość Ruchu sprawuje Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie, którym jest obecnie ks. Marek Sędek. Moderatorem diecezjalny: Ks. Waldemar Maciejewski. Historia naszej Wspólnoty sięga roku 1984, kiedy to młodzież zaczęła gromadzić się na wspólnej modlitwie poprzez śpiew i rozważanie Słowa Bożego. Od samego początku istnienia parafii młodzież działała na jej rzecz, najpierw pomagała przy budowie salek katechetycznych i kościoła, później włączała się w różnego rodzaju akcje przeprowadzane na terenie parafii. Naszym pierwszym opiekunem był ks. Bernard Niemiec. Od roku 2016 naszą wspólnotą opiekuje się ksiądz Andrzej Kubat, natomiast świecką funkcję moderatorki wspólnoty sprawuje Natalia Toś.

Startujemy w każdy piątek o godzinie 18:00! Nasze spotkania zawsze rozpoczynamy od Mszy Świętej, następnie przechodzimy do salek katechetycznych, aby wspólnie na różne sposoby doświadczać miłości Bożej we wspólnocie. Spotkania kończymy wspólnym apelem jasnogórskim o 21:00 (w razie potrzeby odwozimy, odprowadzamy do domu).

Co robimy?

  • Uczestniczymy wspólnie w Eucharystii
  • Spotykamy się w małych grupach formacyjnych
  • Modlimy się
  • Śpiewamy
  • Prowadzimy konferencje na różne ciekawe tematy
  • Podczas czasu dla wspólnoty poznajemy się w zabawach integracyjnych
  • Jeździmy na wycieczki
  • Aktywnie działamy przy kościele (posługi na Mszy, zbiórki, kiermasze itd.)
  • W wakacje jedziemy na rekolekcje – zwieńczenie całorocznej formacji

Ruch oazowy cały czas rozwija się i poszerza się grono jego członków. Coraz więcej młodych ludzi pragnie jeździć na rekolekcje oazowe i w jedności ze wspólnotą Kościoła formować swoją wiarę, przybliżając się w ten sposób do Chrystusa. Masz pytania, wątpliwości ? Napisz do nas maila a na pewno odpiszemy: oazamlodziezowa.bykowina@gmail.com

ZAPRASZAMY!