OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 18 LUTEGO 2024

Dziś pierwsza wielkopostna niedziela – Niedziela Trzeźwości. Można wpisać swoje zobowiązania trzeźwościowe do Parafialnej Księgi Trzeźwości. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
o godzinie 16.15. Kazania głosi ks. Rafał Mucha.

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w parafialnym, wielkopostnym cyklu Krwiste Poniedziałki.
W programie: o godzinie 19.00 Msza św. z Komunią św. udzielaną pod dwiema postaciami. Potem adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa i okazja do spowiedzi św. lub duchowej rozmowy. Zakończenie około 20.30.

Również w poniedziałek próba chóru o 18.45. Zapraszamy chętnych do włączenia się do grupy.

We wtorek po Mszy św. wieczornej zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, w czwartek też o tej porze spotkanie liderów grup parafialnych.

W piątek Droga Krzyżowa o 17.15. Zalecki za zmarłych można przynosić do zakrystii lub kancelarii.

W sobotę nauki przedślubne w parafii NSPJ. W tamtejszej parafii odbywają się też cotygodniowe modlitwy wieczorne w czwartki od 22.30 do 24.00.

W przyszłą niedzielę na początku Mszy św. o godzinie 8.00 zostanie poświęcona figurka
św. Antoniego Padewskiego. Dziękujemy serdecznie osobie, która figurkę ufundowała oraz panu Bogusławowi Bąkowi, który przygotował podest i wszystko umocował. Tradycyjne ofiary składane ku czci św. Antoniego będą przeznaczane na pomoc osobom ubogim. Zakryta też została oknem wnęka nad kaplicą, monitor wyświetlający teksty pieśni jest w naprawie.

Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne, za tydzień kolekta także na ten cel, a przed kościołem ogólnopolska zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes.

Przyjmowanie intencji mszalnych na pierwsze półrocze 2025 roku rozpoczniemy w poniedziałek
4 marca. W pierwszym tygodniu będziemy przyjmować wyłącznie intencje jubileuszowe, rocznicowe czy za osoby żyjące, od 11 marca – za zmarłych.

Kolejny raz nasz parafianin – pan Paweł Pawleta – organizuje pod egidą naszej parafii Boskie kolonie – wyjazd wakacyjny dla dzieci, tym razem do Szczyrku, w terminie 3 – 12 lipca. Więcej informacji
i dane kontaktowe na plakacie w gablotce.

Polecamy Gościa Niedzielnego, Gościa – Ekstra o tematyce pasyjnej i gazetkę parafialną.