OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16 czerwca 2024

Obchody liturgiczne tygodnia:

– poniedziałek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

– piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

Zapraszamy o 16.30 na nieszpory niedzielne.

Jutro Msza św. dla związków niesakramentalnych o 19.00.

We wtorek po porannej Mszy św. spotkanie dla seniorów w kawiarence. A o godzinie 18.30 w salce spotkanie dla uczestników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Będzie to też ostatnia okazja do zapisania się na pielgrzymkę. Zachęcamy parafian do udziału.

Natomiast osoby chcące wziąć udział w Mszy św. na Jasnej Górze w poniedziałek 24 czerwca o godzinie 11.00 mogą zgłosić się w kancelarii na wyjazd autokarem. Zapisy tylko jutro i we wtorek z wpłatą 50 PLN.

W środę o godzinie 18.00 zebranie w kawiarence członków Związku Górnośląskiego.
O godzinie 18.30 spotkanie na probostwie grupy misyjnej.

W piątek kończy się rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 na Mszę św. o godzinie 9.00. Prosimy też, by rodzice dopilnowali przedwakacyjnej spowiedzi dzieci, a wyprawiając je na wypoczynek dołączali na piśmie żądanie, by dzieci miały zapewniony udział w niedzielnej Mszy św.

Także w piątek Msza św. o 15.00 i Koronka do Miłosierdzia Bożego. A o godzinie 23.00 Msza św. i pożegnanie pielgrzymów udających się do Medjugorie.

W przyszłą niedzielę nasza parafia będzie obchodzić 40-lecie jej ustanowienia. O godzinie 11.00 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych fundatorów i budowniczych kościoła, duszpasterzy i parafian. Na Mszach św. dopołudniowych Grupa Teatralna przypomni,
w krótkiej inscenizacji, poświęcenie nieistniejącej już kaplicy. Działalność grupy można będzie wesprzeć drobnymi datkami. Będzie też do zobaczenia wystawa dotycząca powstania naszej parafii. Natomiast wieczorem nasi ministranci udają się do Kołobrzegu na wypoczynek połączony z formacją rekolekcyjną.

Bóg zapłać za ofiarę materialną na rzecz naszej parafii. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji, a przed kościołem zarządzona przez Arcybiskupa zbiórka na pomoc dla Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom prowadzonego przez archidiecezjalną Caritas.

Zainteresowane osoby informujemy, że w kancelarii można składać intencje mszalne, które zostaną odprawione przez tutejszych księży podczas ich urlopów.
Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, Gościa – Historia i gazetkę parafialną.