I TY ZOSTAŃ MINISTRANTEM

Opublikowane przez admin w dniu

Kim jesteśmy i co robimy?

Jesteśmy grupą, która przez stałą formację pragnie zgłębiać wiedzę o Bogu, świętej liturgii i miłości do bliźniego. Czytamy Słowo Boże, śpiewamy psalmy, dajemy znaki dźwiękowe jak i dymne. Na zbiórkach staramy się przybliżyć na przykład temat Adwentu, Bożego Narodzenia, Wielkiego Postu. Oprócz formacji duchowej promujemy aktywny i zdrowy styl życia poprzez grę w piłkę nożną, uczestnictwo w Biegu Papieskim, czy jazdę na rowerach.  Ponadto na salkach mamy do dyspozycji konsolę, billarda, ping-ponga, a starsi mogą skorzystać z naszej ministranckiej siłowni. W wolnym czasie organizujemy również różne wypady na kręgle, lodowisko czy wspólne wycieczki i wyjazdy rekolekcyjne.  

Korzyści z zostania ministrantem

Wszystko co wymieniliśmy wcześniej, a dodatkowo:

  • Za sumienną służbę i wykonywanie swoich obowiązków zostaniesz nagrodzony.
  • Poznasz wiele wartościowych osób w parafii, jak i poza nią.
  • W momencie kiedy będziesz odpowiednio dojrzały i będziesz wykonywał swoje obowiązki sumiennie, możesz zostać animatorem, czyli osobą, która będzie wychowywać przyszłe pokolenia ministrantów.
grupowe zdjęcie

Co trzeba zrobić aby zostać ministrantem?

Wystarczy przyjść na zbiórkę w sobotę o godzinie 9.00 lub przyjśc po mszy do zakrystii. Tam zostaną ci udzielone dalsze informacje.

Etapy przyjęcia do grona ministrantów:

  1. Zbierasz wyznaczoną ilość podpisów za Msze Święte. 
  2. Zostajesz kandydatem na ministranta(okres, w którym służysz bez kołnierza)
  3. Po okresie bycia kandydatem zostajesz pasowany oficjalnie na ministranta podczas którejś z uroczystych mszy ministranckich. 
  4. Rozwijaj się w naszej ekipie. Graj z nami w piłkę nożną, jeździj z nami na kręgle, uczestnicz w turniejach i wiele więcej. 

Po więcej informacji o naszej formacji ministranckiej zapraszamy: 

Jeżeli Ty lub twoi rodzice macie jakiekolwiek wątpliwości, zapraszamy do zakrystii po każdej Mszy lub napiszcie do nas na: ministranci@barbara-bykowina.pl