Boże Nutki

Spotkania:
Na przemian piątek godz. 17:00, sobota godz. 10:00 w salce katechetycznej, a w okresie zimowym na probostwie.

Opiekun:
Ks. proboszcz Marcin Szkatuła

Prowadzący:
p. Czesław Bursy

O grupie:
Obecnie w scholii jest ok. 24 dzieci. Głównym celem scholii jest chwalić śpiewem Pana Boga, ubogacać Msze święte i tym samym przyciągać do Niego innych ludzi. 

Historia:
Schola w naszej Parafii rozpoczęła swoją działalność w 2001r. Jej założycielem i prowadzącym jest p. Czesław Bursy. Na początku przy akompaniamencie gitary na mszach św. szkolnych śpiewały jego trzy córki, ale z biegiem czasu stan ilościowy uczestników scholii powiększał się i zmieniał. Schola śpiewa systematycznie na mszach św. niedzielnych z udziałem dzieci, roratach, ubogaca śpiewem przedstawienia jasełkowe i rekolekcje wielkopostne
w naszej parafii a także msze św. I Komunijne i ślubne na zamówienie. Pierwszym opiekunem duchowym scholii został ks. Ireneusz Kliche , a po czterech latach opiekę duchową przejął ks. Leszek Swoboda następnie ks. Michał Stefan, ks. Rudolf Reszka, ks. Grzegorz Stencel, ks. Łukasz Nawrot, ks. Bogdan Michalski. Obecnie opiekę duchową sprawuje ks. proboszcz Marcin Szkatuła.

Formacja:
Próby odbywają się na przemian w piątki o godz. 17:00 i soboty o godz.10:00 w salce katechetycznej, a w okresie zimowym na probostwie. Śpiewamy na mszach św. z udziałem dzieci co drugą Niedziele o godz. 11:00 i śpiewamy nie tylko na tych Mszach, ale bierzemy udział w ważniejszych uroczystościach Parafialnych, takich jak: Odpust, Święta Bożego Narodzenia, Wielkanocne, urodziny księży, msze pierwszokomunijne. Tradycją scholii stały się co roczne uczestniczenie w „Rudzkim Kolędowaniu” i festiwalu „Gloria Dei”. Wolny czas spędzamy na wyjazdach, byliśmy w parku miniatur w Inwałdzie, Wadowicach, Krakowie, na Czantorii, Szyndzielni, Sandomierzu, parku wodnym, na lodowisku, w kinie, na kuligu w lesie Kochłowickim.

Zapisy:
Serdecznie zapraszam zainteresowane dzieci do wspólnego śpiewania w scholii, a także dzieci i rodziców grających na instrumentach o kontakt z opiekunem p. Czesławem Bursy nr tel. 506 562 294